Готуємося до початку 2018-2019 навчального року

Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів та організації освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році

/Files/images/Рисунок1.jpg

Шановні педагоги, учні, батьки!

Вітаємо на сайті районного методичного кабінету управління освіти Тячівської районної державної адміністрації.

Готуємося до нового 2017-2018 навчального року

Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

Особливості ЗНО-2017


/Files/images/19-11-2015.jpg

19-11-2015 - Інструктивно- методична нарада голів шкільних методичних об‘єднань на тему: «Особливості організації методичної роботи в початковій школі

В системі початкової освіти відбуваються радикальні масштабні інновації, тому на всіх етапах розвитку школи головним завданням було і залишається підвищення рівня професійної майстерності вчителів. Адже, якість навчально-виховного процесу значною мірою залежить від учителя, рівня його професійної підготовки. Сучасній школі сьогодні потрібен учитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності. А впоратися з цим завданням можна тільки за умови добре організованої і спланованої методичної роботи. Хрестоматійним став вислів К.Д.Ушинського про те, що «вчитель як фахівець живе доти, поки вчиться». Сприяти вчителю в цьому - провідна роль методичного об’єднання.

Саме з питання ефективної організації роботи методичного обєднання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладах району в 2015-2016 н.р. 19 листопада 2015 року проведено інструктивно- методичну нараду голів шкільних методичних об‘єднань. Учасники зібрання вирішували питання роботи за новими програмами, пошуку ефективних технологій і методик викладання предметів, розвитку й саморозвитку вчителів та учнів. Також були розглянуті питання реалізації Концепції національно-патріотичного виховання при викладанні базових дисциплін в 1-4 класах та в позаурочний час, обговорено методичні рекомендації до заповнення класного журналу (Лист МОН України від 21.09.2015_№_2/2-14-1907-15), ділилися досвідом та презентували роботу шкільного методобєднання вчителі Кость В.В. (Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2) та Негря Н.В. (Углянська ЗОШ І-ІІІ ст.). З метою визначення найефективніших форм роботи районного методкабінету, які найбільше допомагають учителям у роботі проведено анкетування «Запитуйте-відповідаємо».

Підводячи підсумки наради вирішили, що всю роботу ШМО буде спрямовано на те, щоб діти зростали здоровими, життєрадісними, щасливими, здобували високі якісні знання, вміння та навички, вміли застосовувати їх у майбутньому.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФІЗИЧНИЙ КОНКУРС "ЛЕВЕНЯ"

/Files/images/20150304_101225-1.jpgДо уваги учасників та координаторів Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня»

Закінчилася подача заявок на участь у конкурсі "Левеня-2015"

Багато шкіл Тячівського району вже зареєструвалися. Добре попрацювали координатори Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів - 50 вихованців, Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського – 47 вихованців, Чумалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 39 вихованців вирішили взяти участь у конкурсі. Бажаємо успіхів учасникам у конкурсі.


РОЗПОЧАТО РЕЄСТРАЦІЮ НА МІЖНАРОДНИЙ МАТЕМАТИЧНИЙ КОНКУРС "КЕНГУРУ"

/Files/images/кенгуру 2015.jpg

До уваги учасників та координаторів ІІ етапу Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

1. Заявки від навчальних закладів на участь у другому етапі конкурсу приймаються до 1 березня 2015 року листом на поштову адресу оргкомітету або на електронну адресу kangaroo.konkurs@gmail.com .

2. Міжнародний етап проводиться для учнів 2 - 11 класів.

3. За деталями звертайтесь до районного організатора конкурсу


Підсумки проведеної роботи щодо реєстрації випускників навчальних закладів району на ЗНО 2015 та про організацію проведення пробного тестування

20 лютого 2015 року завершилася реєстрація випускників навчальних закладів району на ЗНО 2015 року. Проведена робота по ЗНО із 20 грудня 2014 року. Проведена нарада з відповідальними за ЗНО та директорами шкіл І – ІІІ ступенів – 24 грудня 2014 року. Ознайомлено присутніх з особливостями ЗНО – 2015 року. Наказами директорів призначено відповідальну особу за реєстрацію на ЗНО у школі.

Друга нарада проведена 30 грудня 2014 року, на якій детально ознайомлено присутніх з порядком реєстрації на ЗНО у 2015 року.

Опубліковані статті у газеті “Дружба” 03.01.2015 року та 14.01.2015 року про особливості проведення та про порядок реєстрації ЗНО у 2015 році. Також дана інформації викладена на сайті управління освіти.

12.01.2015 року проведена розширена нарада директорів шкіл І – ІІІ ступенів, класних керівників випускних класів та відповідальних за ЗНО – 2015 року. Тричі подавалося в районну газету “Дружба” нагадування про реєстрацію випускників ЗНЗ та екстернів на зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року. У зв‘язку з обмеженими термінами реєстрації випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні та на виконання наказу Українського центру оцінювання якості освіти № 127 від 09.12.2014 “Про проведення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року” управлінням освіти порушувало клопотання до районної державної адміністрації щодо сприяння прискорення виготовлення паспортів учням 11-х класів.

Реєстраційні документи надіслані навчальними закладами району до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти вчасно. Всього подано на реєстрацію матеріали на 1496 випускника 11 класу. Першими надіслали і були зареєстровані такі навчальні заклади: Колодненська ЗОШ І – ІІІ ступенів (11 випускників), Тарасівська ЗОШ І – ІІІ ступенів (29 випускників), Чумалівська ЗОШ І – ІІІ ступенів (16 випускників).

Приємно відмітити школи, де велика кількість випускників і вчасно, без повернень на редагування було проведено процес реєстрації, це: Тернівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 75 випускників, Вільховецька ЗОШ І – ІІІ ступенів – 52 випускників, Калинівська ЗОШ І – ІІІІ ступенів – 61 випускників, Новоселицька ЗОШ І – ІІІ ступенів – 56 випускників, Тересвянська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 66 випускників, Лазівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 29 випускників, Грушівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 40. Однак, є навчальні заклади, яким декілька раз поверталися реєстраційні документи на доопрацювання. Так, Вільховецько-Лазівській ЗОШ І-ІІІ ст. тричі було повернуто матеріали, і лише 20 лютого, в останній день реєстації відправлено реєстраційні документи в ІФРЦОЯО. Деякі навчальні заклади у зв‘язку із затримкою виготовлення паспортів випускникам, які народилися до 1 вересня 1998 року відправили реєстраційні матеріали в останні дні реєстрації 19 лютого – це Дубівська ЗОШ І-ІІІ ст. (1 паспорт), Солотвинська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (1 паспорт), Нересницька ЗОШ І-ІІІ ст. (1 паспорт), Усть-Чорнянська ЗОШ І-ІІІ ст. (1 паспорт),

20 лютого - Лопухівська ЗОШ І-ІІІ ст. (2 паспорти) та Широколузька ЗОШ І-ІІІ ст. (1 паспорт). Всього 7 випускників, яким у звязку з різними сімейними причинами затримали виготовлення паспорту громадянина України. Станом на 24 лютого 2015 року зареєстровано 98 % випускників, відкладено 24 реєстраційні картки, а саме: додаток 1

Щодо організованого проведення пробного незалежного оцінювання

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість ознайомитися з процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Тести пробного тестування відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання та укладаються Українським центром оцінювання якості освіти.

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні проводилася з 1 листопада до 15 грудня 2014 року. Зареєстровано для участі в пробному тестуванні лише 22% цьогорічних випускників навчальних закладів. Для кожного учасника пробного зовнішнього незалежного оцінювання на веб-сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти створено інформаційну сторінку «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».

21 березня 2015 року – з української мови і літератури;

28 березня 2015 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

Кожен учасник може взяти участь лише в одному із тестувань, що проводяться 28 березня.

Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання - 89 грн.

У день проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання допуск учня до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:

· паспорта (свідоцтва про народження);

· запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні; яке можна роздрукувати із сайту ІФРЦОЯО

· квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Завідувач райметодкабінету Н.Зеленська


Розширена нарада за участю директорів.

12 січня 2015 року на базі Тячівського районного ЦДЮТ відбулася розширена нарада за участю директорів, класних керівників випускних 11-х класів та відповідальних за організацію проведення ЗНО в навчальних закладах району.

Нарада розпочалася святковим колядуванням учнів, оскільки упродовж двох тижнів у районі проходив конкурс колядок серед учнів початкових класів та дошкільнят. З показовим виступом привітали присутніх колективи – переможці Тячівської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 ім. В. Гренджі-Донського, Солотвинської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 та Біловарської ЗОШ І – ІІ ступенів.

Користуючись нагодою, колективу учнів Біловарської ЗОШ І-ІІ ступенів передано Державний прапор України, з підписами вдячних бійців батальону «Айдар» за листи і малюнки вихованців та волонтерську допомогу від колективу даної школи (На фото)

Другу частину наради відкрив запрошений голова райдержадміністрації Василь Йовдій, який запевнив освітян, що проблем з фінансуванням освітньої галузі району у 2015 році не буде. А навпаки, вчителів, які підготують призерів олімпіад обласного та всеукраїнського рівня чекають значні грошові винагороди. Так, за переможця обласного олімпіади – премія 10 тисяч гривень, за учасника Всеукраїнського рівня олімпіади - 20 тисяч гривень, за І місце на ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад – 40 тисяч гривень. За І місце на обласному рівні – 20 тисяч гривень.

Продовжила нараду завідувач районного методичного кабінету Надія Зеленська, яка виступила з основним питанням розширеної наради керівників «Про підготовку та проведення ЗНО 2015 року». Так як, в цьому році всі випускники навчальних закладів району мають здавати зовнішє незалежне оцінювання з української мови та літератури, результат якого зараховуватиметься як оцінка з ДПА, Надія Олександрівна наголосила на важливості своєчасної реєстрації випускників 11-х класів на ЗНО, яке триватиме до 20 лютого 2015 року. Детально ознайомила присутніх з особливостями проведення ЗНО у цьому році та порядком реєстрації, процедурою оформлення пакетів реєстраційних документів, як для випускників цього року, минулорічних випускників так і для екстернів. Надалі звернула увагу на проблемні питання, які можуть виникнути під час реєстрації та про їх вирішення. Особливо наголосила на прискоренні виготовлення паспортів тим учням, яким до 1 вересня 1998 р. виповнилося 16 років. Керівників шкіл та класних керівників зобов‘язано як найшвидше під час зимових канікул провести батьківські збори з батьками випускників 11-х класів і роз‘яснити всі особливості ЗНО -2015 та про новий порядок реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року.

Далі виступили головні спеціалісти управління освіти:

- Варганич М. Д.: про початок оздоровчої компанії в 2015 році та забезпечення виконання програми правової освіти на 2015 рік

- Фера – Клемонца О. Ю.: про наявність вакансій у загальноосвітніх навчальних закладах, про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, про внесення змін до Статутів загальноосвітніх навчальних закладів

- Шаркадій В. М.: про замовлення на документи про освіту та надання документів, необхідних для замовлення документів про освіту

- Шеверя І. І., заступник начальника управління: про екстернат та про проведення державної підсумкової атестації екстернів у школах району та ознайомив присутніх з вартістю виготовлення документів про освіту.

На завершення, начальник управління освіти М.Думнич інформувала про перспективи розвитку взаємозв‘язку навчальних закладів з органами місцевого самоврядування, а голова профспілки І. Малешко зачитав список шкіл, які взяли найбільш активну участь в акції допомоги учасникам АТО та подякував всім колективав освітян району за передачу значної суми коштів до волонтерського центру «Горгани».


5 грудня 2014 року відбувся І етап Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»

/Files/images/Кенгуру.jpgДоброю традицією для школярів загальноосвітніх навчальних закладів Тячівського району стало проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». Головна мета конкурсу – показати кожному учневі, що процес пошуку способу розв’язування математичної задачі може бути живим, захоплюючим і навіть веселим.

Дякуючи справжнім педагогам-ентузіастам, кількість «кенгурят» з року в рік зростає. Уже другий рік математичний конкурс «Кенгуру» проводиться у два етапи. У цьому навчальному році 799 учнів 2-6 класів долучилися до свята математики у І етапі (Всеукраїнському), який пройшов 5 грудня 2014 року. Хочеться відмітити школи району найбільш активних учасників першого етапу конкурсу:

· Тересвянська ЗОШ І-ІІІ ступенів (72 учасника)

· Ганичівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (70 учасників)

· Лазівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (69 учасників)

· Нересницька ЗОШ І-ІІІ ступенів (60 учасників)

Рівень популярності конкурсу «Кенгуру» в значній мірі залежить від успішної роботи вчителів математики і класоводів.

Щира подяка всім учасникам і організаторам Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», які своєю працею забезпечують ефективну роботу з обдарованою молоддю Тячівщини. Адже, конкурс «Кенгуру» сприяє активному розвитку розумових, творчих і, звичайно, математичних здібностей школярів.


ІКТ при викладанні навчальних предметів у початкових класах

27 листопада 2014 року на базі ЦДЮТ відбувся районний семінар-практикум вчителів початкових класів загальноосвітніх закладів району.

У роботі семінару взяли участь методист районного методичного кабінету Мельник Г.П. та вчителі початкових класів навчальних закладів району.

Про застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках в початкових класах та їх значення виступила з доповіддю та з елементами презентації Химинець М.М., голова шкільного МО вчителів початкових класів Великоугольківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Як ІКТ полегшує роботу вчителя на уроці, а навчання дітей робить більш цікавим та ефективним обмінялися досвідом роботи вчителі початкових класів Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В.Ґренджі- Донського №1 Микуланинець С.І (урок- проект «Домашні улюбленці» ) та Кричфалушій М.П. (урок – проект « Не зривай первоцвітів!».

Підводячи підсумок семінару Ганна Петрівна Мельник, методист РМК відмітила, що інформаційні технології стають потужним багатофункціональним засобом навчання. Їх використання привчає учня жити в інформаційному середовищі, тому комп’ютер значно розширив можливості подання навчальної інформації.

Використання ІКТ сприяє:

· підвищенню мотивації учнів;

· підвищенню ефективності навчального процесу за рахунок високого ступеню наочності;

· активізації пізнавальної діяльності, підвищенню якісної успішності школярів;

· розвитку наочно-образного, інформаційного мислення;

· підвищенню активності та ініціативності школярів на уроці;

· розвитку навиків самоосвіти та самоконтролю учнів;

· підвищенню рівня комфортності навчання.

Завдяки ІКТ учитель:

· вчить учнів свідомо і творчо працювати в інформаційному просторі;

· полегшує формування у дітей ефективних стратегій мислення;

· сприяє підвищенню їх самооцінки, упевненості у своїх силах;

· поліпшує ерудицію дитини;

· надає можливість обдарованим учням бачити більше потрібної інформації;

· надає можливість успіху для кожного;

· підтримує моделі ефективного розвитку.


Інтерактивні методи навчання та організація ігрової діяльності на уроках музики

Сьогодні мистецтво у системі сучасної освіти розглядається як суттєвий компонент загальної освіти школярів. Його могутній пізнавальний і виховний потенціал пов'язаний з естетичною природою, завдяки якій осягаються потаємні найскладніші процеси духовного життя, її внутрішнього світу.

Широке залучення учнів до скарбниць мистецтва не може бути вирішене без належної підготовки тих, хто має розкрити їм світ прекрасного.

25 листопада 2014 року на базі Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з угорською мовою навчання ім.Ш. Голлоші відбувся семінар- практикум методичного об'єднання вчителів музичного мистецтва тема якого «Використання інтерактивних методів навчання та організація ігрової діяльності на уроках музики».

З вітаням до вчителів звернулася методист районного методичного кабінету Мельник Г.П. У теоретичній частині були висвітлені такі питання:

1.Використання новітніх технологій на уроках музичного мистецтва (Н.В. Омельяненко)

2.Розвиок особистості учнів за допомогою інтерактивних методів роботи (І.Ю.Сойма).

У практичній частині зі своїм досвідом роботи поділилася вчитель Дубівської ЗОШ І-ІІ ступенів №1 Сойма Ірина Юріївна, де всі присутні мали можливість за допомогою ІКТ переглянути:

1.Урок з музичного мистецтва у 7 класі. Ліричні образи в музиці Ф.Шуберт « Серенада».

2.Відео урок «Дубівські вечорниці»

Присутні почерпнули багато цікавого, пізнавального та творчого .

Керівник РМО вчителів музики Н.В.Омельяненко


Краєзнавство – невід'ємний аспект виховного процесу

5 листопада 2014 року на базі Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донськогопройшов обласний науково-методичний семінар на тему:«Краєзнавчий принцип у шкільному курсі географії, як основний аспект у формуванні ключових компетентностей учнів». У ньому взяли участь методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів географії. Відкрила зібрання методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Глюдзик.

Учасників семінару привітали головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту Тячівської районної державної адміністрації Дмитро Варганич, завідувач районного методичного кабінету Надія Зеленська та директор Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського Василь Куля. Гості також приймали вітанняталановитих учнів Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського

Про розвиток освітянської галузі Тячівського району ознайомила завідувач районного методичного кабінету Надія Зеленська, а про роботу методичного об'єднання вчителів географії району – голова методичного об'єднання вчителів географіїМар'яна Геревич, вчитель Добрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Про досягнення педколективу інформував директор школи Василь Куля.

«Між батьківщиною й рідним краєм існує нерозривний зв'язок. Любовпочинається з рідноїмісцевості і переростаєпотім у любов до всієїкраїни. Любов до рідного краю живить любов до батьківщини. Пізнаватисвій край, вивчатийого —означаєлюбитийогощеглибше» . О. Барков

Тему семінару, його теоретичні аспекти у формуванні ключових компетентностей учнів, а саме через краєзнавчий принцип у шкільному курсі географії окреслила методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Глюдзик.

Із набутками зарубіжного досвіду щодо розширення можливостей використання краєзнавчого принципу в навчально-виховному процесі ознайомили науковці Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна та Олександр Грабовські.

Цікавим був виступ директораРосошанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Свалявського району, який розповів про співпрацю з школою Ліпки у місті Брно (Чехія) та про спільний чесько-український проект щодо вивчення своєї малої батьківщини.

Практичну сторону теми «Краєзнавчий принцип у шкільному курсі географії, як основний аспект у формуванні ключових компетентностей учнів» розкрили вчителі-практики Тячівського району. Своєю майстернісю поділилася вчитель географії Калинівськоїзагальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяна Крегул. Вона показала майстер-клас щодо використання краєзнавчого матеріалу в навчально-виховному процесі. Екскурсією по рідному краю пройшлися всі учасники науково-методичного семінару разом з вчителем географії Солотвинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Василем Розманом.

Основними аспектами використання краєзнавчо-пошукового методу у роботі з обдарованими учнями ділилася вчитель географії Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського Оксана Фера. Вихованці Оксани Василівни Ангеліна Рішко та Моніка Мойсюк представили свої роботи з актуальних сьогодні тем «Моє рідне місто» та «Монастирі Тячівщини».

Учні Добрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тячівського району закликали всіх учасників семінару до збереження природи. Через тему їх виступу «Первоцвіти просять захисту» розкрито важливість краєзнавчого принципу, як основна умова впровадження екологічного навчання та виховання на уроках географії.

Учасники семінару відвідали історико-краєзнавчий музей «Сріберна Земля» ім. Василя Тегзи у селі Грушево. Про роль музейної педагогіки у національно-патріотичному вихованні та особистому розвитку школярів розповіла Людмила Тегза. Вона презентувала справжні скарби Сріберної Землі: історію, культуру, звичаї і побут багатьох поколінь, що жили колись на цій землі. Колекція музею налічує понад п’ять тисяч експонатів. Серед них 65 фоліантів релігійного змісту, старовинна церковна чаша, ікона закарпатської школи живопису, перші українські гривні, рідкісні марки багатьох країн. Окрім цього, в музеї зібрано понад 200 зразків одягу, переважно гуцульського, 250 домотканних рушників, прядильні верстати з мотовилами, велика кількість предметів домашнього вжитку (діжки, маслобійки, глечики, бербенички, розписані тарілки). І кожна з цих речей унікальна – орнаменти й вишиті мотиви не повторюються. Загалом експонати згруповані в 12 відділів – залежно від тематики експозицій.

І на завершення учасники семінару відвідали Свято-Архангело-Михайлівський чоловічий монастир. Настоятельмонастиря о. Петро коротко ознайомив з історією святині та розповів про розкопки на її території.

Учасникисемінаруподякувалиорганізаторам і керівникамсемінару за високийнауково-методичнийрівеньйогопроведення. Виступаючівідмічалиактуальністьпорушених на семінаріпитань, висловилися про важливість краєзнавчого принципу у шкільному курсі географії.


Інструктивно-методична нарада з учителями іноземних мов

30.10.2014 року на базі ЦДЮТ була проведена інструктивно-методична нарада з учителями іноземних мов. План наради включав як організаційні моменти, так і тематичне питання.

Щодо покращення мовленнєвих навичок учнів засобами ІКТ виступила вчителька німецької мови Чумалівської ЗОШ І-ІІІст. Ковач М.В. На нараді також виступила голова районного методичного об’єднання вчителів англійської мови Ціпіньо М.Ю., яка підняла важливе питання сьогодення, а саме: робота з обдарованими дітьми. З питання, підготовки учнів до ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з іноземних мов виступила Фера-Клемонца Оксана Юріївна, працівник управління освіти, молоді та спорту, яка оголосила, що члени журі при оцінюванні знань учнів мають виходити з об’єктивності, принциповості, неупередженості. Насамкінець методист райметодкабінету Зизень Я.М. зробив декілька оголошень, щодо планів роботи методоб’єднань учителів іноземних мов на 2014-2015 н.р. та курсової перепідготовки на 2014 рік.

Практика показує, що інструктивно-методичні наради потрібні, оскільки тут піднімаються питання на які потрібно звертати неабияку увагу. Це покращить результативність роботи як педагогів, так і учнів.Обласний науково-практичний семінар «Особливості викладання математики з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій»

На базі Солотвинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тячівського району пройшов обласний науково-практичний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів математики «Особливості викладання математики з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій». Відкрив семінар заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, доцент Петечук Василь Михайлович, який побажав учасникам творчого настрою, результативності та позитиву.

В рамках відкриття семінару учасників привітав голова Тячівської райдержадміністрації Петро Петрович Голубка. Очільник району наголосив, що незважаючи на складну-суспільно політичну ситуацію в державі, питання розвитку освіти залишається пріоритетним. А впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес суттєво сприяють покращенню якості надання освітніх послуг. Тому Тячівська районна державна адміністрація працює над питанням забезпечення освітніх закладів району новітніми технологіями. З вітальним словом виступив депутат Закарпатської обласної ради Василь Федурцьо, який привітав присутніх, побажав їм плідної роботи та наголосив, що Закарпатська обласна рада приділяє особливу увагу комп’ютеризації та позитивних змін у галузі освіти всіх районів Закарпаття. Відтак із відкриттям семінару колег привітала начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Марія Василівна Думнич, яка інформувала учасників щодо розвитку освітянської галузі Тячівського району.

В рамках проведення семінару завідувач районного методичного кабінету Надія Олександрівна Зеленська ознайомила учасників з організацію методичної роботи із освітянськими кадрами загальноосвітніх навчальних закладів району. А директор Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Лоліта Явтушенко виступила з презентаційними матеріалами про навчальний заклад.

У відповідності з програмою семінару його учасники відвідували уроки математики з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій. Урок у 6-му класі «Множення звичайних дробів» із застосуванням мультимедійних технологій провела вчитель математики Солотвинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бенедек Оксана Юріївна упродовж усього уроку вчитель формувала в учнів навички аналітичного мислення, уміння встановлювати взаємозв’язки між прикладними задачами і їхніми математичними моделями, проводити індуктивні і дедуктивні міркування. Учитель цієї ж школи Губан Наталія Романівна провела відкритий урок у 8-му класі «Чотирикутники». Цей урок пройшов на високому науково-методичному рівні. Наталія Романівна поставила перед учнями мету не тільки поглибити і розширити їхні знання й уміння з теми «Чотирикутники», але і продемонструвала широкі можливості використання на уроках математики комп’ютера, проектора, інтерактивної дошки. Учитель розвивала у своїх вихованців евристичні прийоми мислення, вміння аналізувати, систематизувати і критично оцінювати одержані результати, успішно формувала інформаційну компетентність та вміння аргументовано висловлювати думки.

Вдало провела майстер-клас інтегрованого уроку з математики та інформатики учитель математики молодий спеціаліст Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Фонта Олеся Василівна.

На високому професійному рівні продемонструв засоби та можливості використання ІКТ в навчальному процесі Цимбаліст В.М. викладач математики Тячівського професійного ліцею. Дужа Ольга Володимирівна методист районного методичного кабінету розповіла учасникам семінару про використання ІКТ в організації методичної роботи з учителями математики в Тячівському районі. Зокрема, під її керівництвом проводяться засідання «Школи молодого вчителя» та районні методичні об’єднання педагогів, на яких учителі обмінюються досвідом роботи щодо використання ІКТ на уроках математики, під час яких педагоги представляють власний досвід, проводять майстер-класи, використовуючи інтерактивні дошки та інші мультимедійні засоби для презентацій.

Заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, доцент Петечук Василь Михайлович акцентував увагу учасників семінару на особливостях викладання математики в сучасній школі. Він підкреслив, що широке впровадження в навчальний процес інформаційних технологій навчання, які базуються на комп’ютерній підтримці навчально-пізнавального процесу, передбачає: розробку та практичне використання науково-методичного забезпечення; ефективне застосування інструментальних засобів та систем комп’ютерного навчання і контролю знань; поступове доповнення цими технологіями існуючих традиційних форм і методів організації навчання. Василь Михайлович охарактеризував основні напрямки використання комп'ютерних технологій навчання: проникаюча технологія, основна технологія та монотехнологія. Зокрема він звернув увагу на використання комп'ютера не тільки під час навчання, а також в управлінні навчально-виховним процесом і методичною роботою педагогічних кадрів. Важливо, щоб використання комп’ютерів на уроках математики було раціональним як за змістом, так і за затратами навчального часу і не вихолощувало сам предмет.

Завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, заслужений учитель України Орос Віктор Михайлович розповів присутнім про можливості використання Інтернет-технологій при викладанні математики. Віктор Михайлович охарактеризував основні напрямки використання ІКТ в навчально-виховному процесі. Підкреслив, що використання ІКТ допомагає у вирішенні професійних завдань (в т.ч. для пошуку необхідної інформації, оформлення результатів роботи у вигляді комп'ютерних презентацій, веб-сайтів, баз даних тощо); самонавчанні і самоорганізації; роботі в команді (планування, розподіл функцій, взаємодопомога, взаємоконтроль); умінні знаходити декілька способів розв’язання проблемної ситуації, визначенні найбільш оптимальних шляхів пошуку, вмінні обґрунтовувати свій вибір. Висвітлив можливості однієї з веб-технологій – створення блогів. Ним було дано визначення цього поняття, окреслено можливості використання, переваги, функції та форми використання. Сігетій Ігор Петрович, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій, зупинився на основних особливостях роботи з обдарованими учнями в сучасних умовах, а також виділив основні риси, які характерні обдарованим дітям.


Інструктивно-методична нарада вчителів фізики Тячіського району

22 серпня 2014 р. на базі ЦДЮТ відбулася інструктивно-методична нарада з учителями фізики району, на якій було проаналізовано роботу методичного об’єднання вчителів фізики протягом 2011-2013 рр., розглянуті методичні рекомендації щодо викладання фізики у 2014-2015 навчальному році, вимоги щодо заповнення сторінок класного журналу згідно наказу Міністерства освіти і науки України. Проаналізували вчителі також участь школярів району у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня-2014», результати ДПА з математики, роботу творчих груп з фізики.


Науково-методичні засади уроку розв’язування задач із фізики та астрономії

/Files/images/IMG_5059.JPGНа базі ЦДЮТ та Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пройшов обласний науково-практичний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів фізики «Науково-методичні засади уроку розв’язування задач із фізики та астрономії».

У роботі семінару брали участь:професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор фізико-математичних наук, професор Химинець В.В., методист методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Гайналій Л.І., заступникначальникауправління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації Шеверя І.І., завідувач районного методичного кабінету Тячівської районної ради Зеленська Н.О.

Передусім, учасників зібрання привітав міський голова Тячева Ковач Іван Іванович, теж фізик за фахом, випускник фізичного факультету УжДУ .

Традиційно відкрив семінар професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор фізико-математичних наук, професор Химинець Василь Васильович, який ознайомив присутніх із планом роботи.

До вітальних слів також долучився заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації Шеверя Іван Іванович, котрий також має фізичну освіту, ознайомив учасників семінару зі станом освіти Тячіського району, проблеми сьогодення, перспективами розвитку.

Завідувач районного методичного кабінету Тячівської районної ради Зеленська Надія Олександрівна ознайомила присутніх із організацією методичної роботи з освітянськими кадрами загальноосвітніх навчальних закладів. Надія Олександрівна підкреслила, що пріоритетним у роботі районного методичного кабінету є пошук нових форм підвищення фахового та інтелектуального зростання педагогів. Зокрема, важливим напрямком роботи з учителями впродовж останніх років є впровадження у практику роботи інформаційно-комунікаційних технологій.

Керівник районного методичного обєднання вчителів фізики Докучаєва Маряна Іванівна, вчитель фізики Тячіввської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.. В.Гренджі-Донського звернула увагу присутніх із організацією роботи методичного обєднання вчителів фізики. Вона наголосила, що навчально-виховний процес із фізики у Тячівському районі забезпечують 103 педагогічних працівників, із яких педагогічне звання «Старший учитель» має 36 педагогів, «Учитель-методист» – 4 учителів, галузеву відзнаку «Відмінник освіти України» – 1 педагог. Учителі фізики беруть участь у конкурсах з фізики, тренінгах, майстер-класах, семінарах-практикумах. Марія Іванівна розповіла присутнім про участь та досягнення учнів району у конкурсах, МАН, Всеукраїнських олімпіадах.

Учасників семінару привітала директор Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Павлишинець Мирослава Михайлівна. Директор коротко познайомила гостей із історією школи, основними здобутками її вихованців, педагогічним колективом, які працюють в даній школі. Виступ директора супроводжувався цікавою презентацією — візиткою навчального закладу, що дало змогу учасникам семінару більш наочно познайомитись із навчальним закладом, його вчителями та учнями..

Практична частина семінару була проведена у кабінеті фізики.

Про розвиток інтелектуальних здібностей учнів при розв’язуванні задач-оцінок з фізики та астрономії більш детально зупинився Маркуш Василь Михайлович, директор Чумалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., вчитель фізики. У його виступі йшлося про роль та місце якісних, розрахункових, графічних та експериментальних, а також про особливе значення олімпіадних задач з фізики.

Надзвичайно цікавим та змістовним виявився виступ Піцура Володимира Михайловича, вчителя фізики Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів про роль та місце експериментальних задач у курсі фізики та астрономії, продемонструвавши експериментально розв’язок кількох задач, що пропонуються на фізичних турнірах та олімпіадах.

Не лишилось поза увагою учасників семінару і питання робота з обдарованими учнями при розв’язуванні задач на уроках фізики та у позаурочний час, з яким виступив Сирюга Василь Михайлович, директор Буштинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель фізики.

Виступ Чендей Надії Іванівни, вчителя фізики Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст. на тему «Кабінет фізики – творча майстерня вчителя», познайомив учасників семінару із сучасним обладнанням кабінету, де кожен із учасників мав змогу сам робити лабораторну роботу. Зокрема, під її керівництвом проводяться засідання «Школи молодого вчителя» на яких учителі обмінюються досвідом роботи щодо використання ІКТ на уроках фізики

/Files/images/IMG_5221.JPG

На закінчення роботи обласного семінару виступила Гайналій Людмила Іванівна, методист методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО. Тема її виступу — «Фізичні задачі та їхнє значення і місце у навчальному процесі». Людмила Іванівна розкрила суть поняття «модель» та роль математичного моделювання у розв’язуванні фізичних задач.

В обговорення кожної теми виступу активно включились методисти, що є позитивним наслідком семінару.

Під час заключного слова Химинець В.В.. подякував організаторам семінару та виступаючим за активну та плідну роботу, побажав усім педагогам творчих злетів, наснаги у роботі та професійного зростання.


Районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю Тячівщини

/Files/images/IMG_0771.JPGРеалії нашого життя та стан навколишнього оточення вимагають захисту природнього середовища, підвищення рівня екологічної освіти і, як результат, екологічної культури юних громадян нашої країни. З цією метою педагогічні та учнівські колективи району активно залучаються до участі в регіональних еколого-натуралістичних, природоохоронних та методичних заходах і саме з цією метою педагогічним колективом Тячівського рай ЕНЦ (директор Ткач І.М.) на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст(директор Бойчук Ю.І.) був проведений районний семінар керівників творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю на тему: «Трудове виховання учнівської молоді - компонент еколого-просвітницької та природоохоронної роботи»./Files/images/IMG_0711.JPG Відкриттю семінару передували виступи директора Тячівського райЕНЦ І.М.Ткача, директора школи Ю.І. Бойчук та колективу екологічної просвіти «Калинка»(керівник Попович О.В.). Учасники семінару відвідали відкритий масовий натуралістичний захід на тему «Земля наш спільний дім», який підготували юні природоохоронці Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст та керівник творчого об’єднання райЕНЦ Куцин Г.Ю., шкільний краєзнавчий музей, де екскурсоводи-учні провели перед учасниками семінару краєзнавчу екскурсію в історію та побут с.Калини. У виступах педагогів Тячівського райЕНЦ – методиста - Т.Ф.Мошкіної, заввідділоми - Л.М.Поп, Е.Й.Малешко, заступника директора - О.В.Сасин, висвітлювались питання активізації природоохоронної роботи в навчальних установах району в рамках /Files/images/IMG_0755.JPG«Місячника з благоустрою та озеленення»; проведення дослідницької роботи на навчальних-дослідних земельних ділянках шкіл району; впровадженню кращого педагогічного досвіду і традицій еколого-натуралістичної природоохоронної роботи керівника творчого об’єднання натуралістичного профілю. Перші такі навички і вміння в юних природоохоронців формуються у процесі їх праці, адже трудове навчання і виховання є основним пріоритетом природоохоронної роботи саме в дендрокутку школи, який є в даній установі. Цей напрямок роботи висвітлила вчитель біології Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст - Н.І.Меклеш, яка провела з учасниками семінару навчально-пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендрокутка і разом із ветераном педагогом, бувшим директором цього навчального закладу І.В.Стойкою ознайомила присутніх з історією створення, багатством і різноманітністю флори та практичною роботою в дендрарії, адже тут проростає біля 40 видів травянистих, листяних та хвойних видів дерев та кущів. Саме І.В.Стойка 50 років тому, заклав перші паростки у дендрокутку школи. Відзначити цю подію долучилися учасники семінару, учні школи та молоді спеціалісти Тячівського райЕНЦ, які поповнили колекцію хвойних дерев дендрокутка, висадивши спільно саджанці кедра європейського. Підводячи підсумки семінару директор Тячівського райЕНЦ І.М.Ткач та заступник директора з навчально-виховної роботи Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст Я.М. Піцур висловили щиру вдячність педагогічному та учнівському колективу за цілеспрямовану природоохоронну роботу по збереженню довкілля рідного краю.

Т. Мошкіна – методист Тячівського райЕНЦ


Спортивне життя школярів Тячівського району

/Files/images/DSC_2911.JPG

26 квітня на базі СК « Юність» в м. Ужгороді відбувся спортивно – масовий захід серед дітей « Олімпійське лелеченя», а точніше його ІІІ – ій етап. Участь в обласному заході взяло 15 команд – переможців загальноосвітніх шкіл області. Цього року наш район представляла команда – переможець учнів 5 – 6 класів Тячівської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 ім. В. Гренджі – Донського. Спортивно – масовий захід «Олімпійське лелеченя» проводиться кожного року і спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків – надихнути молодих людей до занять спортом, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями. /Files/images/26042014359.jpgОсновна мета – пропаганда здорового способу життя, виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом. Організацію і проведення цих змагань було покладено на Національний олімпійський комітет області. Адже «Олімпійське лелеченя» - комплексний захід, а його програма складається з презентації команди та спортивних і культурно – освітніх завдань. Змагання відбувалися за такими видами: презентація команди ( назва, емблема, девіз ), конкурс малюнків та фото «Ми і спорт», вікторина з історії Олімпійського руху, комбінована естафета, рухлива гра – артбол. Варто відмітити, що команду Тячівської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 ім. В. Гренджі – Донського готували і доклали багато зусиль : презентація мала музичний супровід – музкерівник В. Л. Бейреш – Романів і класний керівник О. В. Довжанин, хореографію з учнями готувала М. І. Гайналій, спортивна робота була за вчителями фізичної культури Ф. Ф. Кость та С. С. Талапко. Всі учасники змагань активно працювали як розумово, так і фізично, щоб вибороти перемогу. У кінцевому результаті команда Тячівської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 ім. В. Гренджі – Донського посіла ІІІ – є місце в обласному конкурсі, пропустивши вперед команд Ужгородського та Міжгірського районів. Варто відмітити команду учнів, які вперто йшли до перемоги. Це : Гапун Андріан, Стойка Едгар, Олексій Володимир, Рішко Роман, Тендіт Віктор, Фіцай Олександр, Думнич Вадим, Мацола Анастасія, Фігляр Елеонора, Микуляниць Юлія, Анопрієнко Юлія, Дуйчак ганна, Волос Дарина і Шак Іванна. Особлива подяка за співпрацю та допомогу у відрядженні команди Тячівському міському голові І. І. Ковачу та директору Тячівської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 ім. В. Гренджі – Донського Кулі В. М. Команду нагороджено дипломом ІІІ ступеня, кубком та цінними призами НОК України.

Кельнер Г., методист РМК


Районна спартакіада допризовної молоді

/Files/images/DSC_0717.JPGВже кілька років поспіль, напередодні Дня Перемоги юнаки-вихованці шкіл Тячівщини засвідчують свої спортивні можливості й волю до перемоги під час районної спартакіади допризовної молоді. 24 квітня на міському стадіоні ім. Л.Бийреша вишикувалися 27 команд - представників ЗОШ І-ІІІ ст. Команді-переможниці минулорічної Спартакіади з Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. було надано честь під мелодію Державного гімну підняти Державний прапор України. Зі спортивним святом юнаків привітали й побажали витримки, сили й чудових результатів методист райметодкабінету С.І. Дерен, завідувач сектору фізкультури та спорту управління освіти, молоді та спорту Тячівської РДА Герчак В.В., представники Тячівського райвійськкомату Матіїшин Т.С. та Клюшник Ю.П., заст. голови Тячівського районного комітету ТСО України Ю. Ю. ІІІтен, директор Тячівської ДЮСШ В.І. Варга та головний тренер секції греко-римської боротьби Тячівської ДЮСШ Болдижар Й.Ю. /Files/images/DSC_0723.JPGДопризовники мали можливість помірятися силами у чотирьох військово-прикладних видах спорту - метання гранати (700 г), підтягування на перекладині, біг на 1000 і 100 метрів. З першим завданням, за висновком суддів Ю.Ю.Штена та Матіїшина Т.С., найкраще справились Ключкей Іван, учень Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. (І місце), Шелемба Іван, учень Вільхівсько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Змикало Руслан, учень Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІ місце), Ломико Олександр, учень Буштинської гімназії-інтернату, Куцин Василь, учень Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Вайнагій Василь, учень Руськополівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце). Найкращих результатів у підтягуванні на перекладині (суддя Клюшник Ю.П.) домоглися Цьока Данило, учень Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. (І місце), Францух Андрій та Попович Михайло, учні Чумалівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІ місце), Богдан Михайло, учень Великоугольської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце). В забігу на 100 м перемогу здобули Цьока Данило, учень Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. (І місце), Думнич Іван, учень Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІ місце), Становський Василь, учень Вільхівсько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце). /Files/images/DSC_0736.JPGПершою «трійкою», що подолала кілометрову дистанцію, стали: Стороженко Іван, учень Вільхівської ЗОШ І-ІІІ ст. (І місце), Корнута Юрій, учень Вонігівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Куриця Роман, учень Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІ місце), Йовдій Юрій, учень Нижньоапшанської ЗОШ І-ІІІ ст. (ІІІ місце). За легкоатлетичними перегона­ми вели суддівський нагляд тренери Тячівської ДЮСШ Гусар В.М. та Гусар В.В. У командному заліку всіх обігнала ко­манда Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. (І місце), котрій лише трохи поступилися коман­ди Вільхівської (ІІ місце) і Нересницької (ІІІ місце) шкіл. /Files/images/DSC_0746.JPGВ ході Спартакіади юнаки-допризовники і собі й іншим зуміли довести, що здатні на серйозні спортивні до­сягнення. Адже сила, спритність, ви­тривалість - це вагомий плюс для кожного представника чоловічої ста­ті, майбутнього захисника Вітчизни.Круглий стіл на тему : «Шляхи підвищення ефективності профілактики правопорушень та протиправної поведінки учнівської молоді»

/Files/images/DSC_0949.JPG25 квітня 2014 року згідно плану роботи районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи на базі Тячівського районного ЦДЮТ відбувся круглий стіл на тему «Шляхи підвищення ефективності профілактики правопорушень та протиправної поведінки учнівської молоді». В роботі круглого столу окрім представників від загальноосвітніх навчальних закладів району прийняли участь і працівники правоохоронних органів та соціальних служб району:/Files/images/DSC_0959.JPG Дьолог Я.В. – старший прокурор прокуратури Тячівського району; Русин І.В. – оперуповноважений сектору КМСН Тячівського РВ УМВС; Філіп І.І. помічник начальника Тячівського РВ УМВС із зв’язків з громадськістю; Малінчук О.І. – інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями; Чижова Г. М. – працівник центру соціальних служб Тячівської райдержадміністрації; КалиничВ.В. – завідувач сектору співпраці з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи Тячівської райдержадміністрації; /Files/images/DSC_0964.JPGПопович Мар’яна Михайлівна – головний спеціаліст служби у справах дітей Тячівської райдержадміністрації. Всі учасники круглого столу дуже активно включилися в роботу. Під час розмови було піднято багато проблем, які мають вирішальне значення у формуванні свідомого громадянина нашої держави, який знає свої права й виконує свої обов’язки. Працівники правоохоронних органів та соціальних служб висвітлили можливості своїх структур для проведення профілактики правопорушень в учнівському середовищі. /Files/images/DSC_0957.JPGВ ході відвертої та професійної бесіди було обговорено криміногенну ситуацію в молодіжному середовищі, стан превентивної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, намічено конкретні кроки до активізації співпраці школи, служби в справах дітей, дільничних інспекторів, кримінальної міліції у справах дітей, центру соціальних служб та прокуратури, батьківської громадськості у справі профілактики протиправної поведінки та правопорушень серед учнівської молоді.Актори з дитячого садка

Життя дитячого садка різноманітне та насичене. Особливе місце в ньому відведено театралізованій діяльності. Маленька вистава за участю дітей – це перша елементарна і перехідна форма від гри до мистецтва. Сприймання театралізованої вистави, що поєднує рухи, спів, художнє слово, міміку, пантоміму, забезпечує виховання різних почуттів дітей, розвиток творчості та пізнання дійсності. З метою активізації творчого потенціалу дітей дошкільного віку, на виконання листа департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації управлінням освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації проведено з 1 грудня 2013 року по 1 лютого 2014 року І (районний) етап Всеукраїнського Фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності. У фестивалі взяли участь 17 дошкільних навчальних закладів. Програму Фестивалю було запропоновано укласти керівникам дошкільних навчальних закладів з урахуванням матеріальних умов, контингенту вихованців та інших чинників. Почесне призове місце зайняв Бедевлянський дошкільний навчальний заклад (зав. Шелевер М.А) за казку « Вовк та семеро козенят». Фото та відео матеріали цього дошкільного закладу будуть представляти наш район на обласному рівні. Друге місце зайняли: Новоселицький ДНЗ (зав. Бенца Г.М), Кривський ДНЗ (зав. Малько.С.І), Грушівський ДНЗ ( зав. Фальчук Н.Ю.), Тячівський ДНЗ №1 (зав.Прінц.Т.А). Трете місце зайняли: Солотвинський ДНЗ №1 (зав.Борбель-Прикоп М.Ю.), Дубівський ДНЗ №3 (зав.Ташко О.М.), Буштинський ДНЗ №1 (зав. Толвай М.М), Тересвянський ДНЗ (зав. Руснак С.В). Лауреатами стали: Дубівський ДНЗ №2 (зав цубера Л.М.), Руськополівський ДНЗ №1 (зав. Мошкола Н.Г.), Вільхівський ДНЗ (зав. Габор Г.А.), Буштинський ДНЗ №3 ( зав. Рацин І.Ю). Фестиваль запам’ятався цікавою грою юних артистів, різноманітністю музичних творів та великою кількістю аплодисментів, які звучали в адресу молодих талантів. Під час заходу звучали чудові віршовані казки, гумористичні казки, казки на новий лад, загадки, уривки з казок улюблених письменників-казкарів.


Курсова перепідготовка вчителів початкових класів

Однією з форм підвищення кваліфікації педагогів школи є курсова перепідготовка (заочна, денна, дистанційна), яка відбувається планово, з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, форм та методів проходження курсів.

Згідно плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на 2014 рік та наказу управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації № 07 від 08.01. 2014 року в м. Тячів з 13 по 31 січня 2014 року проходили курсову перепідготовку 107 вчителів початкових класів

Мета перепідготовки педагогічних кадрів: активізувати самоосвітню діяльність педагогів у міжкурсовий період, підвищити ефективність навчальної роботи, виявити науково-методичний рівень підготовки кадрів, їх інтереси та запити, спрямувати увагу педагога на аналіз особистого досвіду викладання.


23 лютого 2014 року на базі ЦДЮТ відбувся конкурсу «Кращий педагог Тячівщини-2014» у номінації «Математика»

/Files/images/readmsg.jpegВ черговий раз вчителі математики довели, "математик повинен бути поетом у душі." ( С. Ковалевська ). Багатогранність особистості кожного учасника очевидна. Насамперед - це невичерпна творчість як вчителя. Тонка наукова обгрунтованість методичного матеріалу, величезний досвід роботи з дітьми. Кожним учасником було продемонстровано різноманітні методичні розробки по проблемному питанню. У конкурсі брали участь педагоги району: Козирева Лариса Леонідівна (учитель математики Кривської ЗОШ І-ІІ ступенів), Слава Оксана Василівна (учитель математики Буштинської гімназії-інтернату), Кричфалушій Світлана Василівна та Стойка Віталія Іванівна (учителі математики Кричівської ЗОШ І-ІІІ ступенів). /Files/images/readmsg2.jpegЗахід відкрила Дужа Ольга Володимирівна – методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації, яка побажала учасникам творчої наснаги та високих досягнень у професійній діяльності. Проаналізовано і узагальнено творче надбання вчителів, зроблено висновки. Педагоги показали і інші свої таланти , які наповнюють їхнє життя. Оцінювали результати конкурсних випробувань члени журі: Парамонова В.П. (учитель математики Дубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів). Куцина М.І. (учитель математики Руськополівської ЗОШ І-ІІІ ступенів), О.Ю. Бенедек (учитель Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1), Л.В. Тимчук (учитель-методист, учитель математики Нижньоапшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів лауреат ІІ туру конкурсу «Учитель року – 2007» у номінації «математика»). За результатами конкурсних випробувань переможцем конкурсу визнано Славу Оксану Василівну, учителя математики Буштинської гімназії-інтернату.


“Використання інтерактивних методів навчання”

30 жовтня 2013 року в Буштинській гімназії-інтернат відбувся семінар-практикум вчителів музичного мистецтва, метою якого було ознайомлення учасників з методами впровадження дистанційних технологій в професійну діяльність учителя. В гімназії панувала святкова атмосфера. Привітно зустріли гостей, букетом осінніх побажань, дирекція та учні школи. На початку семінару учасники були ознайомлені з історією створення, розвитком та діяльністю гімназії на даному етапі. Свою роботу, на тему: “Використання інтерактивних методів навчання”, показав керівник музичної студії Буштинської гімназії-інтернат — Росоха Сергій Іванович, без якого не обходиться жодне шкільне свято чи відкритий урок. Учасники семінару ознайомилися з інноваційними підходами до викладання музики в загальноосвітніх закладах тощо. Присутнім була представлена концертна програма підготовлена вчителями музичного мистецтва гімназії - шкільні ансамблі “Мелодія” (керівник Росоха С.І.), "Топольки" (керівник Рак Н.І.), танцювальна група "Едельвейс" (керівник Кепіч О.В.) та ін. Була проведена екскурсія - ознайомлення з гімназією. В такий спосіб учасники семінару набули нових знань і вражень щодо використання інтерактивних методів навчання в музичному мистецтві.


"День Дошкілля"

/Files/images/1.jpgВ районному центрі дитячої та юнацької творчості 26 вересня 2013 року з нагоди «Дня Дошкільника» відбулися урочистості та святковий концерт, у якому свої таланти демонстрували й наймолодші вихованці Тячівського району. Урочисте свято роз почалось Гімном України. Присутніх привітали перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації Каганець В.Й. та голова районної ради Данилюк М.В., які наголосили на важливості дошкільного виховання у формуванні/Files/images/2.jpg особистості та подальшому житті дитини. Представники райдержадміністрації та районної ради вручили кращим педагогам почесні грамоти. Працівників дошкільних навчальних закладів привітав начальник управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації Довжанин М.І., який подякував педагогам за почесну /Files/images/4.jpgі відповідальну роботу – виховання найменших жителів району. Адже батьки довіряють вихователям, помічникам вихователів,/Files/images/3.jpg кухарям найдорожче в світі – своїх дітей, і щасливі, коли працівники дошкільної освіти виправдовують їхні надії. Начальник управління вручив керівникам Кривського ДНЗ, Тячівського ДНЗ №1, Грушівського ДНЗ Лазівського ДНЗ, НВК «Первоцвіт», Новоселицького ДНЗ, Дубівського ДНЗ №3, грамоти за участь у районній виставці з квітникарства та декоративно-прикладного мистецтва. До свята влаштували виставку малюнків та творчі роботи педагогів дошкільних навчальних закладів. Керівники, гості, запрошені з захопленням розглядали всі роботи. Цього Дня в центрі дитячої та юнацької творчості не стихали дитячі голоси. Тут веселилися малюки зі своїми наставниками, які хотіли, аби кожна дитина відчула свято. У дошкільних навчальних закладах району святковий настрій заполонив усіх – і дітей, і дорослих. Так непомітно промайнув час, але залишилось назавжди тепло і радість від справжнього свята для душі, що надихає на подальшу/Files/images/7.jpg працю. Всі учасники зробили фото на згадку.


«Сучасний урок – творчість учителя та учнів»

28 жовтня 2013 р. на базі Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося перше засідання школи молодих учителів фізики. Тема засідання: «Сучасний урок – творчість учителя та учнів».

Мета засідання: вдосконалення освітньої, наукової та професійної підготовки педагогів, забезпечення практичного оволодіння вміннями й навичками навчання, виховання та постійне взаємозабезпечення в процесі формування професійних компетентностей молодого спеціаліста.

На засіданні були розглянуті питання основних типів уроків та їх структури. Методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації Дужа О.В., опрацювала разом із слухачами схеми аналізу та самоаналізу уроку.

/Files/images/getImage8.jpegКерівник школи молодого вчителя Чендей Н.І., вчитель фізики Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ст., та Токар В.І., вчитель Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. поділились своїми здобутками «Використання ІКТ на уроках фізики».

А потім наставник Надія Іванівна з учнями школи провела для молодих спеціалістів майстер–клас "Фізична лабораторія».

/Files/images/getImage22.jpeg

/Files/images/getImage35.jpeg

Закінчилося засідання «Школи молодого вчителя фізики» позакласним заходом «Природа і ми».


"Актуальні питання організації навчально-виховного процесу та викладання математики в ЗНЗ Тячівського району в 2013-2014 н.р."

19.09.2013 р. відбулося чергове засідання творчої групи вчителів математики нашого району з теми "Актуальні питання організації навчально-виховного процесу та викладання математики в ЗНЗ Тячівського району в 2013-2014 н.р."

/Files/images/20130919_132159.jpgВ ході засідання були розглянуті питання:

- активізація діяльності учнів;

- формування творчої особистості учнів в процесі навчання математики;

- робота з обдарованими учнями за результатами участі школярів у ІІ та ІІІ турах Всеукраїнських олімпіад та ЗНО з математики.

/Files/images/20130919_132216.jpgЧлени творчої групи визначилися з колом питань, над якими будуть працювати протягом цього навчального року. Вирішено акцентувати увагу та зусилля на роботу з обдарованими учнями. За мету поставлено сформувати олімпійську команду, яка гідно представлятиме наш район на обласному рівні. Потребує уваги і надання методичної допомоги молодим спеціалістам. Тому буде проведено майстер-класи досвідчених вчителів Тимчук Л.В. - вчителя - методиста Нижньоапшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Бенедик Е.Е - вчителя методиста Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 .

/Files/images/20130919_132228.jpgДо роботи творчої групи запрошуються вчителі, які мають бажання поділитися своїми здобутками, напрацюваннями, досвідом, ідеями та всі хто бажає плідно і творчо працювати на благо цариці наук - математики.


/Files/images/20130919_132925.jpg

/Files/images/20130919_133253.jpgКонкурс професійної майстерності

Одним із заходів районного методичного кабінету, спрямованих на виявлення рівня теоретичної, методичної і практичної підготовки вчителів, визначення їхнього творчого потенціалу, підвищення фахової майстерності педагогів, поширення перспективного педагогічного досвіду є проведення районного конкурсу «Кращий педагог Тячівщини», який стартував 17 січня 2013 року номінацією «Учитель початкових класів». Конкурс допомагає визначити кращих педагогів району, підвищує статус педагогічної професії, привертає увагу громадськості, популяризує педагогічні здобутки.
Учасниками цьогорічного конкурсу стали одні з кращих педагогів-початківців /Files/images/DSC07071.JPGрайону, які із захватом розповідали про світ своїх захоплень, вміло демонстрували творчі надбання, майстер-клас «Я це роблю так», найефективніші форми і методи роботи на уроках і в позаурочний час, при виконанні письмової роботи відзначилися володінням методикою викладання, презентували власне порт фоліо та матеріали з досвіду роботи. Всі учасники добре володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, елементи якого впроваджують у навчально-виховний процес, надають перевагу проведенню нестандартних уроків та виховних заходів, що забезпечує якість і результативність навчання, всебічний гармонійний розвиток особистості молодшого школяра. Всіх конкурсантів об’єднує спільна мета - зробити процес навчання яскравим, емоційним, неповторним./Files/images/DSC07057.JPG
Компетентному журі у складі методистів РМК Пригари Л.В., Кейкеші І.Ш., вчителів Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Кулі Н.Ю., Кричфалушій М.П., заст. дир. з НВР Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бережник О.М. важко було визначити переможця, оскільки кожний педагог надзвичайно творча, талановита, оригінальна особистість. За загальною сумою балів визначено переможця. Ним стала Негря Н.В.-вчитель початкових класів Углянської ЗОШ І-ІІІ ст. Лауреати конкурсу - Бурдило Г.П.- вчитель початкових класів Грушівської ЗОШ І-ІІІ ст. (також є лауреатом Всеукраїнського огляду-конкурсу «Панорама творчих знахідок - 2012»), Паш Ж.І.-зас.дир. з НВР Буштинської гімназії-інтернату, Бердар Т.В.- вчитель початкових класів Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Свідерська Г.І.- вчитель початкових класів Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст. Добре продемонструвала свою професійну майстерність Деяк М.І.- вчитель початкових класів Чумалівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Ми ще раз переконалися, що актуальність проведення цього конкурсу незаперечна.

Хочеться сказати всім педагогам:
Учитись важко, а учить ще важче,
Але не мусиш зупинятись ти,
Як дiтям вiддаси усе найкраще,
То й сам сягнеш нової висоти.
М.Сингаївський


Тривають учнівські відбірково-тренувальні збори з фізики.

З 20 грудня 2012 року на базі Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочато підготовку до ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

/Files/images/Изображение 006.jpg/Files/images/Изображение 011.jpg/Files/images/Изображение 008.jpg/Files/images/Изображение 002.jpg

/Files/images/Изображение 012.jpg

До складу учасників увійшли 4 учнів 8-11 класів, які показали найкращі результати на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики:

Роман Владлена Володимирівна – учениця 11-го класу Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського;

Данко Корнел Олександрович – учень 10-го класу Тячівського ліцею з угорською мовою навчання;

Петер Едера Владиславівна – учениця 9-го класу Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського;

Мартинич Василь Васильович – учень 8-го класу Тячівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Гренджі-Донського.

Керівник – Докучаєва М.І., вчитель фізики Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В.Гренджі-Донського.

Тренувальні збори проходять згідно з програмою, яка передбачає проведення конкурсних турів, лекцій, практичних занять, консультацій тощо і триватимуть до 25 січня 2013 року

25 лютого 2016 року проведено інструктивно-методичну нараду для вчителів 4-х класів з питаннявимог до проведення державної підсумкової атестації учнів у 2015/2016 навчальному році, розглянуто питання орієнтовних вимог до змісту підсумкових контрольних робіт. Також вивчено і обговорено накази, інструктивні листи та нормативні документи Міністерства освіти і науки України щодо закінчення навчального року.

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930